Oδηγίες για την καταχώρηση δεδομένων « ΚΠΓ »

Θα μπορείτε να εισάγετε την επιτροπή ή και τους εξεταστές από τις 1/05/2024.

Τα βήματα που θα πρέπει να ακολουθηθούν είναι τα εξής:

1. Eισάγετε το user name και το password του σχολείου. Να σημειωθεί ότι είναι το ίδιο που χρησιμοποιείται και για την καταχώρηση κενών και πλεονασμάτων της ΔΔΕ .Σε περίπτωση που έχετε ξεχάσει το password μπορείτε να το επαναφέρετε στο σύνδεσμο

2. Πατήστε το κουμπί "Select"  απο τον παραπάνω πίνακα αιτήσεων για να επιλέξετε την αίτηση που επιθυμείτε. Υπάρχουν ήδη δύο αιτήσεις προσυμπληρωμένες ("Επιτροπή" και "Εξεταστές").

Τώρα έχετε τη δυνατότητα να προσθέτετε τον κάθε υπάλληλο της επιτροπής. Δώστε τον ΑΦΜ και κάνετε αναζήτηση του υπαλλήλου.Σε περίπτωση που δε βρεθεί ο υπάλληλος θα πρέπει να επικοινωνήσετε με το τμήμα οικονομικού.

Μετά την επιτυχή αναζήτηση μπορείτε πλέον να εισάγετε την την Ιδιότητα, τον αριθμό ημερών ή γραπτών.Το συνολικό ποσό θα υπολογισθεί αυτόματα.

3. Πατήστε το κουμπί «Εισαγωγή νέας αμοιβής».`

Επαναλάβετε το βήμα 3 για να εισάγετε όλους τους υπαλλήλους.

Αφού έχετε ολοκληρώσει την εισαγωγή όλων των υπαλλήλων θα πρέπει να οριστικοποιήσετε την αίτησή σας πατώντας το κουμπί «Οριστικοποίηση» .

Σημειώσεις:

Μπορείτε να κάνετε διόρθωση στην αμοιβή ανά πάσα στιγμή με το κουμπί «Edit». Μετά την οριστικοποίηση δεν μπορείτε να κάνετε καμία αλλαγή στις εγγραφές αυτές.

Για οποιαδήποτε τεχνικό θέμα μπορείτε να επικοινωνείτε από τις 08:00-16:00 στο τμήνα Δ’ Πληροφορικής και Νέων τεχνολογιών στα τηλέφωνα 2310503785 ή μέσω e-mail στο tmimapliroforikis@sch.gr.

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ :